Döner Kapı İmalatı

Döner kapı modellerimiz Otel, AVM ve işhanı gibi insan giriş - çıkışlarının yoğun olduğu yerlerde kullanılmaktadır. Güvenlik amacı ile tercih edilmesinin yanında hava sirkülasyonunu da engellediği de bilimektedir. Kış aylarında ise ısı ve enerji kaybının en az seviyede olması önemli bir tercih sebebidir.

İmalatını ve montajını yaptığımız döner kapılar müştyeri talepleri doğrultusunda otomatik ve manuel olarak projelendirilir.

Döner kapı modellerimiz takılacak bina girişinin ebatlarına göre üç veya dört kanat şeklinde yapılmaktadır. Altına ve üstüne eklediğimiz özel kıl fırçaları marifetiyle istenmeyen toz, pislik. sinek gibi cisimlerin içeriye girmesini engellemektedir. Döngü sistemi yerden yüksek olduğu ve kovanlı rulman sistemi ile çalıştığı için toz kir ve sudan etkilenmemektedir.

North Otomatik Kapı Sistemleri, müşteri isteğine göre farklı renk seçeniği sunmaktadır. İster ral renginde ister naturel eloksal renkte döner kapı imalatı yapmaktadır..

Döner kapılarımız mekanik olarak kilitlenebilir özelliktedir. Çerçeve içi kanat camları ve yan bombeli camlar 4+4 lamine camdan yapılmaktadır. Otomasyon sistemi 2 adet micro radar ünitesi ile birlikte hareketleri algılayıp kapıyı herekete geçirir. Dönüş bittiğinde harekete başladığı noktada turunu tamamlayıp durur.

Elektrik kesintisinde manuel olarak kullanılabilme özelliği ile oldukça kullanışlıdır. Emniyet sistemi olarak topuk sensoru ve sıkışma emniyeti ile özel bir güvenli kullanım konforu yaşatır. .

Döner Kapı Nerelerde Kullanılır?

Çok katlı yüksek binalarda özellikle kullanılan döner kapılar, alışveriş merkezleri, hastaneler, adliye gibi kamu kurumlarında özellikle kullanılmaktadır.

Genelde pek çok mağazada da döner kapı kullanımına rastlanmaktadır. Laboratuvar gibi yerlerde de güvenlik açısından kullanımı oldukça yaygındır.

Gökdelenler dizayn edilirken kısa bölmelerden oluşturulmasına dikkat edilmekte, buralarda da döner kapı ile oluşabilecek yüksek hava akımının gücünü kesmekte, aynı zamanda hava sıcaklık değişimini de kontrol etmektedir.

Modern döner kapılar acil durumlarda her iki yöne de dönmesini engelleyen güvenlik kilidi açılır.

Normal zamanlarda döner kapı her zaman kapalı durumdadır ki soğuk hava ve rüzgârın bina içerisine girmesine izin vermeyip ısıtma giderlerini düşük tutmaktadır.